Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Pracovní doba: Po-Pá 10:00 - 18:00 hod.
Novinky
18.12.2021
3 NOVÉ VYŠETŘENÍ OD LEDNA 2022
S platností od ledna 2022 stanovujeme: SDMA (Symetrický dimethylarginin) pro časnou detekci poruch glomerulární filtrace ze séra glykovaný hemoglobi... číst celé
19.05.2021
FRT - FOOD REACTIVITY TEST
Ve spolupráci se švýcarskou firmou HESKA s platností od června 2021 stanovujeme potravinové alergie. FRT je test založený na imunologické metodě ELIS... číst celé
16.04.2021
D-PHYTE
S platností od května 2021 stanovujeme dermatofyty kromě kultivace taky rychlotestem D-PHYTE od firmy Megacor. Kožní onemocnění patří k nejčastějším ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
O NÁS

Veterinární laboratoř VLAB  poskytuje biochemické, hematologické, imunochemické, serologické, mikrobiologické a alergologické vyšetření pro veterinární lékaře z celé ČR.

Jsme dceřiná společnost firmy Labtechnik s.r.o, která se již 25 let zabývá prodejem a servisem laboratorní, analytické a medicínské techniky.

 

 

 

KONTAKT
LABtechnik, s.r.o. - Veterinární 
laboratoř VLAB
Studentská 812/6
62500 Brno
548 211 015
E-mail: vlab@labtechnik.cz

Facebook: VLAB - Veterinární laboratoř

 

  1. Úvod
  2. ČASTÉ DOTAZY
  3. Jak k nám lze poslat vzorek?

Jak k nám lze poslat vzorek?

Důležité upozornění: 

!!! NEOZNAČENÉ ZKUMAVKY NEBO NEDOSTATEČNĚ VYPLNĚNÁ ŽÁDANKA, NEMUSÍ BÝT LABORATORNÍM PERSONÁLEM PŘIJATA K ANALÝZE !!! (viz příslušné kapitoly laboratorní příručky).

Pro jednoznačnou identifikaci pacienta potřebujeme znát alespoň druh zvířete, jméno majitele a jméno zvířete, nestačí jméno majitele ! Zejména při frekventovaných příjmeních (Novák/ová, Kučera/ová apod.) se lehce může stát, že v jednom svozu nám dorazí několik zkumavek s daným jménem, což nám značne stíží identifikaci. Děkujeme za pochopení

Pro dopravu vzorku do laboratoře lze zvolit následující způsoby:

a.) Laboratorní svozPro veterinární lékaře z Brna a blízkého okolí lze objednat laboratorní svoz. Při předávání vzorků řidiči zkontrolujte, zda jsou zkumavky řádně označené. (více zde)

b.) Česká pošta - Pokud zvolíte zasílání českou poštou, je třeba uvést správnou adresu laboratoře: Studentská 812/6, 62500 Brno. Prosíme, aby byly vzorky vkládány do krabičky, popř. obálky tak, aby nedošlo k vylití obsahu zkumavky. Každou zkumavku je třeba řádně označit, aby nedošlo k jejich záměně.

c.) GLS - V případě, že budete chtít zaslat vzorky přes společnost GLS, stačí pouze zavolat k nám do laboratoře nebo napsat email a my Vám kurýra objednáme. Nejdříve je možné objednat kurýra na následující den od kontaktování laboratorního personálu. Vzorky se k nám dostanou den po vyzvednutí u Vás. Pokud bude cena vyšetření přesahovat 400 Kč, dopravu za Vás zaplatíme.Prosíme, aby byly vzorky vkládány do krabičky, popř. obálky tak, aby nedošlo k vylití obsahu zkumavky. Každou zkumavku je třeba řádně označit, aby nedošlo k jejich záměně. (více  zde)

d.) Noviko - Pokud zvolíte přepravní společnost Noviko, prosíme, aby byly vzorky vkládány do krabičky, popř. obálky tak, aby nedošlo k vylití obsahu zkumavky. Každou zkumavku je třeba řádně označit, aby nedošlo k jejich záměně. Na krabičku/obálku je třeba napsat "prosím doručit VLAB", aby nedošlo ke ztrátě vzorku.

e.) Osobní dodání do laboratoře - Pokud se rozhodnete dodat vzorky osobně do laboratoře, prosíme zkontrolujte zda je žádanka správně vyplněna a vzorky jsou řádně označeny. Laboratoř sídlí na adrese Studentská 812/6, 62500 Brno. Otevírací doba laboratoře je 10:00 ... 18:00 hodin. Pokud budou vzorky dopraveny do laboratoře do 17 hodiny, výsledky budou k dispozici ještě daný den. V případě doručený vzorků po 17 hodině, budou vzorky analyzovány následující den. (více zde).

 

 

ELEKTRONICKÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Kde nás najdete

LABtechnik, s.r.o.

Studentská 812/6, 62500 Brno

LABtechnik © 2019