Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Pracovní doba: Po-Pá 10:00 - 18:00 hod.
Novinky
18.12.2021
3 NOVÉ VYŠETŘENÍ OD LEDNA 2022
S platností od ledna 2022 stanovujeme: SDMA (Symetrický dimethylarginin) pro časnou detekci poruch glomerulární filtrace ze séra glykovaný hemoglobi... číst celé
19.05.2021
FRT - FOOD REACTIVITY TEST
Ve spolupráci se švýcarskou firmou HESKA s platností od června 2021 stanovujeme potravinové alergie. FRT je test založený na imunologické metodě ELIS... číst celé
16.04.2021
D-PHYTE
S platností od května 2021 stanovujeme dermatofyty kromě kultivace taky rychlotestem D-PHYTE od firmy Megacor. Kožní onemocnění patří k nejčastějším ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
O NÁS

Veterinární laboratoř VLAB  poskytuje biochemické, hematologické, imunochemické, serologické, mikrobiologické a alergologické vyšetření pro veterinární lékaře z celé ČR.

Jsme dceřiná společnost firmy Labtechnik s.r.o, která se již 25 let zabývá prodejem a servisem laboratorní, analytické a medicínské techniky.

 

 

 

KONTAKT
LABtechnik, s.r.o. - Veterinární 
laboratoř VLAB
Studentská 812/6
62500 Brno
548 211 015
E-mail: vlab@labtechnik.cz

Facebook: VLAB - Veterinární laboratoř

 

  1. Úvod
  2. MIKROBIOLOGIE

MIKROBIOLOGIE

K mikrobiologickému a mykologickému vyšetření u psů, koček a hospodářských zvířat využíváme automatizovaný systém k identifikaci mikroorganizmů a to hmotnostní spektrometr MALDI-TOF.   Testování citlivosti mikroorganismů k antimikrobiálním látkám (dle mezinárodních standardů CLSI, EUCAST event. dle doporučení výrobců antibiotik) je prováděno pomocí diskové difusní, diluční metody (testuje se obvykle 6–12 antimikrobiálních látek, nebo se vychází z požadavků zákazníka). 

Pro každý druh patogenu jsou vždy selektivně vybrány ATB dle nejnovějších poznatků v odborné literatuře o účinnosti a efektivního použití na daný druh patogenu/infekce. V případě multirezistentních bakterií je soubor antibiotik ještě víc rozšířen.

Díky tomu se zvýší efektivita při následném léčení pacientů. Taktéž bude i jednodušší orientace v testovaných ATB. Doposud se testovalo velké spektrum ATB, některé z nich se již nepoužívaly a nerozlišovalo se, zda jsou ATB vhodné pro lokální léčbu nebo pro léčbu systémovou což závisí na typu patogenu/infekce. Vznikaly potom nepřehledné situace, kde v seznamu ATB určené pro lokální léčbu byl kultivovaný patogen, který vyžadoval systémové podání ATB nebo naopak.  Každý patogen vyžaduje nasadit specifickou léčbu a proto jsme přistoupili k tomuto efektivnějšímu přístupu v analýze. 

Typy vyšetření

- Základní kultivace

- Selektivní izolace + Citlivost na ATB

- Mykologické vyšetření

- Stanovení citlivosti na antimykotiká

Mikrobiologická vyšetření

- dutiny ustní

- respiračního traktu

- gastrointestinálního traktu

- kůže

- očí

- kloubů

- genitálního traktu

- moče

Mykologická vyšetření

Provádíme stanovení Microsporum canis, Microsporum gypseum, Trichophyton spp., kvasinek, Cryptococcus spp. ze vzorků:

- kůže

- stěry z kůže

- chlupy

 

 

Pro každý druh patogenu bude vždy selektivně vybráno 6 druhů ATB dle nejnovějších poznatků v odborné literatuře o účinnosti a efektivního použití na daný druh patogenu/infekce. V případě multirezistentních bakterií bude soubor ATB automaticky rozšířen na 12 druhů.

Více zde: https://www.vlab.cz/mikrobio/

ELEKTRONICKÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Kde nás najdete

LABtechnik, s.r.o.

Studentská 812/6, 62500 Brno

LABtechnik © 2019