Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Pracovní doba: Po-Pá 10:00 - 18:00 hod.
Novinky
18.12.2021
3 NOVÉ VYŠETŘENÍ OD LEDNA 2022
S platností od ledna 2022 stanovujeme: SDMA (Symetrický dimethylarginin) pro časnou detekci poruch glomerulární filtrace ze séra glykovaný hemoglobi... číst celé
19.05.2021
FRT - FOOD REACTIVITY TEST
Ve spolupráci se švýcarskou firmou HESKA s platností od června 2021 stanovujeme potravinové alergie. FRT je test založený na imunologické metodě ELIS... číst celé
16.04.2021
D-PHYTE
S platností od května 2021 stanovujeme dermatofyty kromě kultivace taky rychlotestem D-PHYTE od firmy Megacor. Kožní onemocnění patří k nejčastějším ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
O NÁS

Veterinární laboratoř VLAB  poskytuje biochemické, hematologické, imunochemické, serologické, mikrobiologické a alergologické vyšetření pro veterinární lékaře z celé ČR.

Jsme dceřiná společnost firmy Labtechnik s.r.o, která se již 25 let zabývá prodejem a servisem laboratorní, analytické a medicínské techniky.

 

 

 

KONTAKT
LABtechnik, s.r.o. - Veterinární 
laboratoř VLAB
Studentská 812/6
62500 Brno
548 211 015
E-mail: vlab@labtechnik.cz

Facebook: VLAB - Veterinární laboratoř

 

  1. Úvod
  2. ČASTÉ DOTAZY
  3. Můžu na vyšetření zaslat chylózní/hemolytické/ikterické sérum?

Můžu na vyšetření zaslat chylózní/hemolytické/ikterické sérum?

Zejména u zdravých pacientů by bylo nejlepší, kdyby jste nám zaslali sérum, které nejeví znaky hemolýzy nebo chylozity (opatrný odběr krve pacienta, nalačno).

Pokud samozřejmě není možné získat sérum bez interferencí z důvodu zdravotního stavu pacienta (problém s metabolizmem živin, onemocnění trávících orgánů - slinivka, játra a pod.), lze vyšetřit i tento druh sér. Je nutné ale mít na paměti, že zejména silně ikterické, hemolytické a chylózní séra, nebo dokonce kombinace těchto parametrů mají silný vliv na kvalitu výsledků.

Po rozkliknutí konkrétního vyšetření v příslušné kategorii se zobrazí "Interference". Lze zde vidět jaká kvalita séra může ovlivnit správnost výsledku.

V protokolu vždy uvádíme, zda se jedná o hemolytické, ikterické nebo chylózní sérum nebo jejich kombinace. Výsledky klinických vyšetření před posouzením zdravotního stavu pacienta je vždy nutno dát do korelace s kvalitou séra.

ELEKTRONICKÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Kde nás najdete

LABtechnik, s.r.o.

Studentská 812/6, 62500 Brno

LABtechnik © 2019