Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Pracovní doba: Po-Pá 10:00 - 18:00 hod.
Novinky
18.12.2021
3 NOVÉ VYŠETŘENÍ OD LEDNA 2022
S platností od ledna 2022 stanovujeme: SDMA (Symetrický dimethylarginin) pro časnou detekci poruch glomerulární filtrace ze séra glykovaný hemoglobi... číst celé
19.05.2021
FRT - FOOD REACTIVITY TEST
Ve spolupráci se švýcarskou firmou HESKA s platností od června 2021 stanovujeme potravinové alergie. FRT je test založený na imunologické metodě ELIS... číst celé
16.04.2021
D-PHYTE
S platností od května 2021 stanovujeme dermatofyty kromě kultivace taky rychlotestem D-PHYTE od firmy Megacor. Kožní onemocnění patří k nejčastějším ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
O NÁS

Veterinární laboratoř VLAB  poskytuje biochemické, hematologické, imunochemické, serologické, mikrobiologické a alergologické vyšetření pro veterinární lékaře z celé ČR.

Jsme dceřiná společnost firmy Labtechnik s.r.o, která se již 25 let zabývá prodejem a servisem laboratorní, analytické a medicínské techniky.

 

 

 

KONTAKT
LABtechnik, s.r.o. - Veterinární 
laboratoř VLAB
Studentská 812/6
62500 Brno
548 211 015
E-mail: vlab@labtechnik.cz

Facebook: VLAB - Veterinární laboratoř

 

  1. Úvod
  2. ALERGOLOGIE

ALERGOLOGIE

Jak funguje vyšetření alergenů z prostředí?

Ve spolupráci se švýcarskou společností HESKA AG SWITZERLAND provádíme vyšetřování alergenů ze séra využitím specifického IgE testování (ELISA) Allercept u koček, psů a koní. Allercept panely jsou v této době nejpřesnější sérové IgE testování alergií. Jedná se o patentovanou technologii, založenou na využití Fcε-receptorů, při které nedochází k falešně pozitivním reakcím jako u jiných IgE technik.

Postup vyšetřováni alergenů z prostředí?

Základní screening tzv. E-SCREEN umožní stanovit, zda-li se vyskytují alergeny v příslušném panelu alergenů (výsledek panelu je pozitivní/negativní)

Pokud vyjde panel pozitivně, je možné stanovit skóre jednotlivých alergenů v HERBU jednotkách.

Stanovení potravinových alergií

Food reactivity test je test založený na imunologické metodě ELISA spojené s identifikací alergických reakcí na jednotlivé komponenty potravy psů a koček. Stanovuje kombinaci imunitních reakcí IgE, IgA a IgG typu. Test je sestaven z 12 proteinů živočišného původu a 12 rostlinných komponentů potravy. Při testování potravy je efekt IgE a IgG anti-CCD standardně ignorován. Nicméně prevalence IgE a IgG anti-CCD ovlivňuje víc než 65 % testovaných pacientů. V rámci FRT testu jsou IgE a IgG reakce eliminovány s využitím vhodného blokátoru.

Vyšetření zahrnuje stanovení alergenů pro 12 potravin rostlinného a 12 potravin živočišného původu.

Možnost zasílání vzorků k analýze alergií z celé ČR 

K odběru krve používejte zkumavky pro srážlivou krev. Po odběru nechejte zkumavku s krví cca. 20 - 30 min. srážet a poté odstřeďte.  

Množství vzorku: minimální množství séra/plazmy je 1 ml.  

Doprava vzorku: Zkumavku se sérem pečlivě zabalte (nejlépe do ochranné bublinkové fólie) a s vyplněnou žádankou zašlete v obálce s ochrannou vystýlkou nebo v krabičce na adresu naší laboratoře. Více informací týkající se dopravy vzorků najdete k sekci "Jak k nám poslat vzorek".

Množství vzorku: minimální množství séra/plazmy je 1 ml.

Doprava vzorku: Zkumavku se sérem pečlivě zabalte (nejlépe do ochranné bublinkové fólie) a s vyplněnou žádankou zašlete v obálce s ochrannou vystýlkou nebo v krabičce na adresu naší laboratoře. Doporučujeme využít služeb České pošty (expresní zásilka "EMS" , případně "balík do ruky") nebo služeb přepravní společnosti PPL.Více zde: https://www.vlab.cz/alerheska/
Základní screening tzv. E-SCREEN umožní nejprve rozdělit a definovat typ alergenu

Více zde: https://www.vlab.cz/alerheska/

ELEKTRONICKÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Kde nás najdete

LABtechnik, s.r.o.

Studentská 812/6, 62500 Brno

LABtechnik © 2019