Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Pracovní doba: Po-Pá 10:00 - 18:00 hod.
Novinky
18.12.2021
3 NOVÉ VYŠETŘENÍ OD LEDNA 2022
S platností od ledna 2022 stanovujeme: SDMA (Symetrický dimethylarginin) pro časnou detekci poruch glomerulární filtrace ze séra glykovaný hemoglobi... číst celé
19.05.2021
FRT - FOOD REACTIVITY TEST
Ve spolupráci se švýcarskou firmou HESKA s platností od června 2021 stanovujeme potravinové alergie. FRT je test založený na imunologické metodě ELIS... číst celé
16.04.2021
D-PHYTE
S platností od května 2021 stanovujeme dermatofyty kromě kultivace taky rychlotestem D-PHYTE od firmy Megacor. Kožní onemocnění patří k nejčastějším ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
O NÁS

Veterinární laboratoř VLAB  poskytuje biochemické, hematologické, imunochemické, serologické, mikrobiologické a alergologické vyšetření pro veterinární lékaře z celé ČR.

Jsme dceřiná společnost firmy Labtechnik s.r.o, která se již 25 let zabývá prodejem a servisem laboratorní, analytické a medicínské techniky.

 

 

 

KONTAKT
LABtechnik, s.r.o. - Veterinární 
laboratoř VLAB
Studentská 812/6
62500 Brno
548 211 015
E-mail: vlab@labtechnik.cz

Facebook: VLAB - Veterinární laboratoř

 

SAA-feline

Princip testu:  Chemiluminiscenční imunoenzymatická reakce.

Vzorek:  sérum, 12 hodin nalačno

Stabilita: 7 dní při 2-8°C, 3 měsíce při -20°C

Interference:  hemolýza, lipemické sérum

Diagnostický význam:  SAA (sérový ​​amyloid A) je tukový protein syntetizovaný výhradně v játrech. Transportuje cholesterol do jater. Je součástí proteinů a průběhu akutní fáze zánětu (APPs). Indukuje enzymy, které rozkládají extracelulární matrix. SAA je je produkováno při zánětlivých procesech v těle jako následek fyzického poškození (traumata), při nádorových onemocněních nebo infekcích. Vzhledem k tomu, že u koček nelze využít stanovení C-reaktivního proteinu, protože jeho hodnota při zánětu nestoupá, tak vyšetřovaný parametr SAA u koček je jediný a nejcitlivější dostupný marker akutních zánětů na trhu. 

SAA (sérový ​​amyloid A) je tukový protein syntetizovaný výhradně v játrech. Transportuje cholesterol do jater. Je součástí proteinů a průběhu akutní fáze zánětu (APPs). Indukuje enzymy, které rozkládají extracelulární matrix. SAA je je produkováno při zánětlivých procesech v těle jako následek fyzického poškození (traumata), při nádorových onemocněních nebo infekcích.
Vzhedem k tomu, že u koček nelze využít stanovení C-reaktivního proteinu, protože jeho hodnota při zánětu nestoupá, tak vyšetřovaný parametr SAA u koček je jediný a nejcitlivější dostupný marker akutních zánětů na trhu.

Více zde: https://www.vlab.cz/news/saa-feline-serovy-amyloid-a/

ELEKTRONICKÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Kde nás najdete

LABtechnik, s.r.o.

Studentská 812/6, 62500 Brno

LABtechnik © 2019