Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Pracovní doba: Po-Pá 10:00 - 18:00 hod.
Novinky
18.12.2021
3 NOVÉ VYŠETŘENÍ OD LEDNA 2022
S platností od ledna 2022 stanovujeme: SDMA (Symetrický dimethylarginin) pro časnou detekci poruch glomerulární filtrace ze séra glykovaný hemoglobi... číst celé
19.05.2021
FRT - FOOD REACTIVITY TEST
Ve spolupráci se švýcarskou firmou HESKA s platností od června 2021 stanovujeme potravinové alergie. FRT je test založený na imunologické metodě ELIS... číst celé
16.04.2021
D-PHYTE
S platností od května 2021 stanovujeme dermatofyty kromě kultivace taky rychlotestem D-PHYTE od firmy Megacor. Kožní onemocnění patří k nejčastějším ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
O NÁS

Veterinární laboratoř VLAB  poskytuje biochemické, hematologické, imunochemické, serologické, mikrobiologické a alergologické vyšetření pro veterinární lékaře z celé ČR.

Jsme dceřiná společnost firmy Labtechnik s.r.o, která se již 25 let zabývá prodejem a servisem laboratorní, analytické a medicínské techniky.

 

 

 

KONTAKT
LABtechnik, s.r.o. - Veterinární 
laboratoř VLAB
Studentská 812/6
62500 Brno
548 211 015
E-mail: vlab@labtechnik.cz

Facebook: VLAB - Veterinární laboratoř

 

Dirofilaria immitis - Ag.

Jednotky:  pozitivní/negativní

Princip testu:  Vzorek se nanese na strip, kde je imobilizována protilátka. Stanovení je založeno na bázi chromatografie.

Vzorek:  sérum, heparinizovaná plazma, krev K3EDTA

Stabilita: 48 hodin při 2-8°C, 3 měsíce při -20°C, pro delší transport odebranou krev odstřeďte a přepipetujte do čisté zkumavky.

Další informace: Toto stanovení poskytuje výsledek - negativní/pozitivní.

Diagnostický význam: Detekování dirofilariózy. Parazitární onemocnění způsobené červy rodu dirofilárie. K infekci dochází komářím kousnutím. Kožní dirofilarióza se lokalizuje pod kůží a mezi svaly. Lze pozorovat bolestivé kulaté hrbolky o průměru asi 2 cm. Onemocnění je často doprovázeno zánětem kůže, takže u zvířete se může objevit zarudnutí kůže a svědění. U kardiopulmonální dirofilariózy se červi hromadí v plicních cévách a také v pravé komoře srdce. Může dojít k tvorbě embolie vedoucí k hypertenzi v plicních tepnách a zánětu v plicích. Výsledkem je únava, zvýšená dušnost, snížená chuť k jídlu a hubnutí a horečka.

ELEKTRONICKÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Kde nás najdete

LABtechnik, s.r.o.

Studentská 812/6, 62500 Brno

LABtechnik © 2019