Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Pracovní doba: Po-Pá 10:00 - 18:00 hod.
Novinky
18.12.2021
3 NOVÉ VYŠETŘENÍ OD LEDNA 2022
S platností od ledna 2022 stanovujeme: SDMA (Symetrický dimethylarginin) pro časnou detekci poruch glomerulární filtrace ze séra glykovaný hemoglobi... číst celé
19.05.2021
FRT - FOOD REACTIVITY TEST
Ve spolupráci se švýcarskou firmou HESKA s platností od června 2021 stanovujeme potravinové alergie. FRT je test založený na imunologické metodě ELIS... číst celé
16.04.2021
D-PHYTE
S platností od května 2021 stanovujeme dermatofyty kromě kultivace taky rychlotestem D-PHYTE od firmy Megacor. Kožní onemocnění patří k nejčastějším ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
O NÁS

Veterinární laboratoř VLAB  poskytuje biochemické, hematologické, imunochemické, serologické, mikrobiologické a alergologické vyšetření pro veterinární lékaře z celé ČR.

Jsme dceřiná společnost firmy Labtechnik s.r.o, která se již 25 let zabývá prodejem a servisem laboratorní, analytické a medicínské techniky.

 

 

 

KONTAKT
LABtechnik, s.r.o. - Veterinární 
laboratoř VLAB
Studentská 812/6
62500 Brno
548 211 015
E-mail: vlab@labtechnik.cz

Facebook: VLAB - Veterinární laboratoř

 

Babesia canis Ab.

Jednotky: hodnota titru protilátek (jednotky TE)

Princip testu:  Vzorek séra/plazmy se nanese do jamky obsahující imobilizovaný antigen. IgG nebo IgM protilátky se naváží na antigen. Poté je přidán konjugát obsahující anti-IgG nebo anti-IgM protilátky s navázanou fluorescenční značkou. Vyhodnocení se provádí na fluorescenčním mikroskopu.

Vzorek:  sérum, heparinizovaná plazma

Stabilita: 48 hodin při 2-8°C, 3 měsíce při -20°C, pro delší transport odebranou krev odstřeďte a přepipetujte do čisté zkumavky.

Další informace:  Standardně stanovujeme pouze IgG protilátky, je však možno stanovit i IgM při testování v rané fázi onemocnění.

Diagnostický význam: Detekce babesiózy. Babesióza je onemocnění s mírnými až velmi závažnými následky. Hlavním znakem babesiózy je destrukce erytrocytů. Symptomy babesiózy se projevují akutní hemolýzou. Nejčastější projevy jsou renální selhání, hemolytická anémie, diseminovaná intravaskulární koagulace (DIC), plicní edém, postižení CNS, akutní pankreatitida a jiné. Rovněž slouží ke kontrole průběhu nemoci.

ELEKTRONICKÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Kde nás najdete

LABtechnik, s.r.o.

Studentská 812/6, 62500 Brno

LABtechnik © 2019